POMPY CIEPŁA, KTÓRE UCZĄ SIĘ DOMU...

Technologia SOLAIQ © to autorskie, innowacyjne rozwiązania w zakresie automatyzacji zarządzania pracą urządzenia. Zaprogramowane algorytmy analizują w czasie rzeczywistym szereg danych, na podstawie których pompa ciepła dostosowuje tryb pracy do konkretnego budynku.

ANALIZA ETAP ROZPOZNANIA

Pompa ciepła przez pierwsze trzy dni po uruchomieniu zbiera szereg danych na temat termiki danego budynku. To m.in. tempo utraty ciepła czy zapotrzebowanie na ilość energii cieplnej przy danych temperaturach.

ADAPTACJA ETAP DOSTOSOWANIA

Na podstawie zebranych danych odnośnie termiki budynku, pompa ciepła dostosowuje temperatury obiegów grzewczych oraz moc pracy urządzenia. Inteligentna krzywa grzewcza automatycznie zarządza procesem produkcji i dystrybucji ciepła.

OSZCZĘDNOŚĆ ETAP KORZYŚCI

Automatyzacja procesu sterowania, w tym dobranie temperatur na wyjściach obiegów czy inteligentna krzywa grzewcza, przekłada się na realne oszczędności, które mogą wynosić nawet 20% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, dostępnymi na rynku.

ANALIZA

Cały proces inteligentnego zarządzania pracą pompy ciepła rozpoczyna się w momencie jej pierwszego uruchomienia.

Przez pierwsze 3 dni pompa zbiera szereg danych odnośnie danego budynku. Szczególną informacją dla urządzenia jest wiedza, jak szybko budynek nabiera odpowiedniej temperatury oraz w jakim tempie następuje utrata ciepła. Proces ten odbywa się oczywiście w korelacji z temperaturami zewnętrznymi.

Proces analizy to swego rodzaju audyt energetyczny, który przeprowadzany jest automatycznie przez urządzenie. Gromadzenie i przetwarzanie danych tak na prawdę nigdy się nie kończy - każde odchylenie od normy daje pompie ciepła nowy impuls do przeanalizowania zebranych informacji.

ANALIZA BUDYNKU

Każdy budynek posiada swoje indywidualne właściwości termiczne. Nawet jeśli dwa budynki wykonane są w tej samej technologii i materiałów, ich termika będzie się różnić, ze względu m.in. na położenie geograficzne, ukształtowanie terenu, cykl życia domowników czy jakość prac budowlanych.

 

Właśnie dlatego analiza uwarunkowań konkretnego budynku, którą przeprowadzają pompy ciepła SOLA przez pierwsze 3 dni po uruchomieniu, pozwala w jak najlepszy sposób dostosować system pracy urządzenia grzewczego.

ADAPTACJA

Na podstawie zebranych danych, algorytmy automatycznie dostosowują odpowiedni zakres temperatur wydawanych na obiegi grzewcze w taki sposób, by dostarczać dokładnie wymaganą ilość energii cieplnej, eliminując sytuację, w której pompa ciepła dostarcza zbyt wysoką temperaturę zasilania obiegów.

Proces adaptacji w praktyce zapewnia wyjątkową funkcjonalność, tj. inteligentną krzywą grzewczą. Krzywa grzewcza w pompach ciepła SOLA dostosowuje się do temperatur zewnętrznych i wewnętrznych, charakterystyki termicznej budynku, cen energii w danej taryfie oraz szeregu innych danych, np. temperatury zewnętrznej z ostatnich 24 godzin.

WARIANT SKRAJNIE POZYTYWNY
WARIANTY POŚREDNIE
WARIANT SKRAJNIE NEGATYWNY

INTELIGENTNA KRZYWA GRZEWCZA

Praca na stałej krzywej grzewczej i dostosowanie jej do danego budynku metodą “prób i błędów”?

Nie tędy droga!

Automatyka w pompach ciepła SOLA objawia się tym, że krzywa grzewcza dostosowuje się do danych warunków w sposób inteligentny. To rozbudowane algorytmy analizują szereg danych i sterują w optymalny sposób pracą urządzenia.

Pogoda, stan ocieplenia budynku, tryb życia domowników, godzinowe stawki za energię elektryczną czy położenie geograficzne… wszystko to ma znaczenie!

ETAP ADAPTACJI

Znając Twój dom pompa ciepła SOLA doskonale wie, jakie temperatury przy wyjściach obiegów będą optymalne pod kątem zapewnienia pożądanych temperatur pomieszczeń. Unikasz w ten sposób sytuacji, że pompa ciepła pracuje z dużą mocą, chcąc w szybki sposób uzupełnić deficyt energii cieplnej.

 

Dostosowanie krzywej grzewczej metodą “prób i błędów”? Nic bardziej mylnego! U nas krzywa grzewcza dostosowuje się automatycznie do warunków termicznych domu, nastaw temperatur oraz pogody.

OSZCZĘDNOŚĆ

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że pompa ciepła automatycznie optymalizuje swoją pracę, ograniczając w ten sposób pobór energii. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, oszczędności mogą wynosić nawet 20%.

Automatyzacja pozwala w bardziej dynamiczny i prosty sposób dostosować pracę systemu grzewczego ze względu na brak ingerencji użytkownika w krzywą grzewczą – pompa ciepła SOLA dokonuje tego automatycznie.

OSZCZĘDNOŚCI

Technologia SOLAIQ © znajduje swój wymierny efekt w postaci realnych oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Zmniejszenie zużycia energii nawet o 20% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami to nie marketingowy wymysł, lecz rzeczywisty efekt automatyzacji procesu sterowania.

 

Oprogramowanie w pompach ciepła SOLA rozwijane jest przez polskich inżynierów, współpracujących ściśle z partnerem technologicznym Siemens. Pracujemy wspólnie, by dostarczyć pompę ciepła lepszą, niż inne.

KALKULATOR

Oblicz za pomocą naszego kalkulatora zapotrzebowanie budynku na ciepło i wybierz odpowiednie urządzenie.

CERTYFIKAT JAKOŚCI

Parametry pomp ciepła SOLA potwierdzone przez niezależną jednostkę badawczą

SCHEMATY INSTALACJI

Gotowe schematy dla instalatorów opracowane dla większości typów instalacji

GDZIE KUPIĆ?

Zapoznaj się z bazą naszych oficjalnych dystrybutorów i skontaktuj się z wybranym z nich, jeśli jesteś zainteresowany.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Jeśli chciałbyś wziąć udział w bezpłatnym  szkoleniu z zakresu pomp ciepła SOLA, daj nam znać. Gdy będziemy organizować je w Twojej okolicy, powiadomimy Cię o tym.

DOSTĘPNE MODELE POMP CIEPŁA SOLA

PRODUKUJEMY W POLSCE

Nie jesteśmy biernym importerem – pompy ciepła SOLA produkowane są w Gorlicach (woj. małopolskie).

KALKULATOR

Oblicz zapotrzebowanie budynku na energię cieplną

GDZIE KUPIĆ?

Poznaj bazę autoryzowanych dystrybutorów pomp ciepła SOLA

KATALOG

Aktualna oferta pomp ciepła SOLA

Obejrzyj onlinePobierz plik

ŁĄCZYMY ŚWIAT SPORTU
I TECHNOLOGII

Zaawansowana technologia, podobnie jak sport, łączy się z nieustannym rozwojem i codziennym doskonaleniem.
SOLA każdego dnia podnosi swoje ambicje, by dostarczyć innowacyjny, wydajny i niezawodny produkt, który z nawiązką spełni pokładane w nim oczekiwania.

ŁĄCZYMY ŚWIAT SPORTU I TECHNOLOGII

Zaawansowana technologia, podobnie jak sport, łączy się z nieustannym rozwojem i codziennym doskonaleniem.
SOLA każdego dnia podnosi swoje ambicje, by dostarczyć innowacyjny, wydajny i niezawodny produkt, który z nawiązką spełni pokładane w nim oczekiwania.

OKAZJA DLA NSTALATORÓW I DYSTRYBUTORÓW POMP CIEPŁA

SZKOLENIE F-GAZY

BRUTTO 1300 PLN
 • szkolenie jednodniowe
 • egzamin w dniu szkolenia
 • zgodny z wymogami UDT
 • zaświadczenie po odbyciu szkolenia
 • smaczny obiad w cenie

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Chcesz pogłębić wiedzę?

Odwiedź naszego bloga!

 

Zapoznaj się z bazą artykułów własnych i naszych partnerów oraz zyskaj dostęp do bogatej oferty materiałów multimedialnych.

Wchodzę!

Chcesz pogłębić wiedzę?

Odwiedź naszego bloga!

Zapoznaj się z bazą artykułów własnych i naszych partnerów oraz zyskaj dostęp do bogatej oferty materiałów multimedialnych.

Chcesz pogłębić wiedzę?

Odwiedź naszego bloga!

 

Zapoznaj się z bazą artykułów własnych i naszych partnerów oraz zyskaj dostęp do bogatej oferty materiałów multimedialnych.

Chcesz pogłębić wiedzę?

Odwiedź naszego bloga!

Zapoznaj się z bazą artykułów własnych i naszych partnerów oraz zyskaj dostęp do bogatej oferty materiałów multimedialnych.

STREFA INSTALATORA

KALKULATOR SCHEMATÓW

Znajdź schemat połączenia odpowiedni dla danej instalacji.

SZKOLENIA

Chcesz poznać teoretyczną i praktyczną stronę pomp ciepła SOLA? A może potrzebujesz kursu F-Gazy?

PROTOKOŁY

Protokół naprawy oraz protokół przeglądu dla autoryzowanych serwisantów.

AUTORYZOWANI SERWISANCI

Baza autoryzowanych serwisantów pomp ciepła SOLA na terenie całego kraju.

AKADEMIA OZE

Odtwórz wideo
Dobierz pompę ciepła do swojego domu
Odtwórz wideo
Sprawdź, czy Twoja pompa jest na liście ZUM
Odtwórz wideo
Inteligentna krzywa grzewcza w pompach SOLA
Odtwórz wideo
Ile prądu zużyła pompa ciepła SOLA?
Odtwórz wideo
Bufor do pompy ciepła?
Odtwórz wideo
Podpięcie układu sterowania w pompie SOLA

TIKTOK

@AkademiaOZE

Pst....
jeszcze więcej treści?

Wbijaj na naszego TikToka!

Wbijam

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz uzyskać wycenę pompy ciepła dla Twojego domu? Potrzebna jest Ci pomoc w doborze urządzenia? Chcesz nawiązać współpracę handlową lub masz zapytanie techniczne? 

Wypełnij formularz, a my postaramy się odpowiedzieć najszybciej, jak to tylko możliwe. 

W&H Electric Polska Sp. z o. o.

ul. Biecka 21A,
38-300 Gorlice
woj. małopolskie, Polska


  DLACZEGO POMPA CIEPŁA SOLA ZUŻYWA DO 20% MNIEJ ENERGII NIŻ INNE ROZWIĄZANIA?

  Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać ekskluzywne treści.

  SZKOLENIE F-GAZY

  dla instalatorów i dystrybutorów pomp ciepła

  12.04.2023

  ul. Biecka 21A, 38-300 Gorlice (woj. małopolskie)
  1300 PLN
  BRUTTO
  akredytacja UDT
  egzamin w dniu szkolenia
  Najlepsza cena