TECHNOLOGIA
POMPY CIEPŁA, KTÓRE UCZĄ SIĘ DOMU...
ANALIZA ETAP ROZPOZNANIA
Pompa ciepła przez pierwsze trzy dni po uruchomieniu zbiera szereg danych na temat termiki danego budynku. To m.in. tempo utraty ciepła czy zapotrzebowanie na ilość energii cieplnej przy danych temperaturach.
ADAPTACJA ETAP DOSTOSOWANIA
OSZCZĘDNOŚĆ ETAP KORZYŚCI
Automatyzacja procesu sterowania, w tym dobranie temperatur na wyjściach obiegów czy inteligentna krzywa grzewcza, przekłada się na realne oszczędności, które mogą wynosić nawet 20% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, dostępnymi na rynku.

ANALIZA
Cały proces inteligentnego zarządzania pracą pompy ciepła rozpoczyna się w momencie jej pierwszego uruchomienia.
Przez pierwsze 3 dni pompa zbiera szereg danych odnośnie danego budynku. Szczególną informacją dla urządzenia jest wiedza, jak szybko budynek nabiera odpowiedniej temperatury oraz w jakim tempie następuje utrata ciepła. Proces ten odbywa się oczywiście w korelacji z temperaturami zewnętrznymi.
Proces analizy to swego rodzaju audyt energetyczny, który przeprowadzany jest automatycznie przez urządzenie.
Gromadzenie i przetwarzanie danych tak na prawdę nigdy się nie kończy - każde odchylenie od normy daje pompie ciepła nowy impuls do przeanalizowania zebranych informacji.
ZAŁĄCZENIE URZĄDZENIA
ANALIZA UTRATY CIEPŁA
Drugiego dnia pompa w dalszym ciągu zbiera szereg danych, m.in. obliczane jest tempo, w jakim dom wytraca ciepło w danych temperaturach.
PRZETWARZANIE DANYCH
ANALIZA BUDYNKU
Każdy budynek posiada swoje indywidualne właściwości termiczne. Nawet jeśli dwa budynki wykonane są w tej samej technologii i materiałów, ich termika będzie się różnić, ze względu m.in. na położenie geograficzne, ukształtowanie terenu, cykl życia domowników czy jakość prac budowlanych.
Właśnie dlatego analiza uwarunkowań konkretnego budynku, którą przeprowadzają pompy ciepła SOLA przez pierwsze 3 dni po uruchomieniu, pozwala w jak najlepszy sposób dostosować system pracy urządzenia grzewczego.
ADAPTACJA
Na podstawie zebranych danych, algorytmy automatycznie dostosowują odpowiedni zakres temperatur wydawanych na obiegi grzewcze w taki sposób, by dostarczać dokładnie wymaganą ilość energii cieplnej, eliminując sytuację, w której pompa ciepła dostarcza zbyt wysoką temperaturę zasilania obiegów.
Proces adaptacji w praktyce zapewnia wyjątkową funkcjonalność, tj. inteligentną krzywą grzewczą. Krzywa grzewcza w pompach ciepła SOLA dostosowuje się do temperatur zewnętrznych i wewnętrznych, charakterystyki termicznej budynku, cen energii w danej taryfie oraz szeregu innych danych, np. temperatury zewnętrznej z ostatnich 24 godzin.

BUDYNEK DOBRZE DOCIEPLONY

BUDYNEK ŚREDNIO DOCIEPLONY
Pompa ciepła po etapie analizy dopasowuje charakterystykę swojej pracy do właściwości termicznych budynku. Większość budynków cechuje się średnim (przeciętnym) poziomem szczelności termicznej.

BUDYNEK SŁABO DOCIEPLONY
INTELIGENTNA KRZYWA GRZEWCZA
Praca na stałej krzywej grzewczej i dostosowanie jej do danego budynku metodą “prób i błędów”?
Nie tędy droga!
Automatyka w pompach ciepła SOLA objawia się tym, że krzywa grzewcza dostosowuje się do danych warunków w sposób inteligentny. To rozbudowane algorytmy analizują szereg danych i sterują w optymalny sposób pracą urządzenia.
Pogoda, stan ocieplenia budynku, tryb życia domowników, godzinowe stawki za energię elektryczną czy położenie geograficzne… wszystko to ma znaczenie!
ETAP ADAPTACJI
Znając Twój dom pompa ciepła SOLA doskonale wie, jakie temperatury przy wyjściach obiegów będą optymalne pod kątem zapewnienia pożądanych temperatur pomieszczeń. Unikasz w ten sposób sytuacji, że pompa ciepła pracuje z dużą mocą, chcąc w szybki sposób uzupełnić deficyt energii cieplnej.
Dostosowanie krzywej grzewczej metodą “prób i błędów”? Nic bardziej mylnego! U nas krzywa grzewcza dostosowuje się automatycznie do warunków termicznych domu, nastaw temperatur oraz pogody.
OSZCZĘDNOŚĆ
Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że pompa ciepła automatycznie optymalizuje swoją pracę, ograniczając w ten sposób pobór energii. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, oszczędności mogą wynosić nawet 20%.
Automatyzacja pozwala w bardziej dynamiczny i prosty sposób dostosować pracę systemu grzewczego ze względu na brak ingerencji użytkownika w krzywą grzewczą – pompa ciepła SOLA dokonuje tego automatycznie.
OSZCZĘDNOŚCI
Technologia SOLAIQ © znajduje swój wymierny efekt w postaci realnych oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Zmniejszenie zużycia energii nawet o 20% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami to nie marketingowy wymysł, lecz rzeczywisty efekt automatyzacji procesu sterowania.
Oprogramowanie w pompach ciepła SOLA rozwijane jest przez polskich inżynierów, współpracujących ściśle z partnerem technologicznym Siemens. Pracujemy wspólnie, by dostarczyć pompę ciepła lepszą, niż inne.
KALKULATOR
Oblicz za pomocą naszego kalkulatora zapotrzebowanie budynku na ciepło i wybierz odpowiednie urządzenie.
CERTYFIKAT JAKOŚCI
Parametry pomp ciepła SOLA potwierdzone przez niezależną jednostkę badawczą
SCHEMATY INSTALACJI
Gotowe schematy dla instalatorów opracowane dla większości typów instalacji
GDZIE KUPIĆ?
Zapoznaj się z bazą naszych oficjalnych dystrybutorów i skontaktuj się z wybranym z nich, jeśli jesteś zainteresowany.
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Jeśli chciałbyś wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu pomp ciepła SOLA, daj nam znać. Gdy będziemy organizować je w Twojej okolicy, powiadomimy Cię o tym.
DOSTĘPNE MODELE POMP CIEPŁA SOLA

instalacjebudowlane.pl
Kotłownia w rozmiarze lodów? Poznaj pompę ciepła SOLA Box AirMaster 175 Nieustannie rosnące koszty budowy domu skłaniają inwestorów do takiego rozplanowania koncepcji budynku, by optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię użytkową. Coraz częściej wybierane są projekty budowlane o niewielkim metrażu, zwykle parterowe lub z poddaszem użytkowym, by ograniczyć tak duży wydatek inwestycyjny. Każde pomieszczenie jest na wagę złota. Jak zatem zmniejszyć wielkość powierzchni zajmowanej przez instalacje C.O. i C.W.U i wykorzystać ją pod inne cele?