SOLA EV – polski producent stacji ładowania do samochodów elektrycznych

SOLA EV – polski producent stacji ładowania do samochodów elektrycznych

Spis treści

Polski, ale także patrząc szerzej – europejski rynek urządzeń elektronicznych zalewany jest urządzeniami, których producenci wywodzą się w głównej mierze z rynków azjatyckich. O ile sama idea konkurencji, także tej cenowej nie podlega dyskusji, a w rozumieniu gospodarki wolnorynkowej jest rzeczą naturalną, o tyle jakość oferowanych urządzeń, proces ich produkcji, rozumienie etyki biznesu i aspekt ochrony pozakupowej mogą budzić poważne zastrzeżenia. W ostatnich miesiącach branżę pomp ciepła poruszyła wiadomość o zawyżanych parametrach urządzeń grzewczych w przedstawianych raportach i specyfikacjach. Czy także i rynek stacji ładowania pojazdów elektrycznych zostanie oddany w ręce producentów azjatyckich?

Polski producent stacji EV – poznaj SOLA EV

Pozytywną wiadomością jest fakt, że w odniesieniu do stacji ładowania pojazdów elektrycznych przewaga wydaje się być po stronie europejskich producentów. Zarówno nabywcy indywidualni jak i instytucjonalni czy komercyjni mają w czym wybierać. Mówiąc prostymi słowami – istnieje wielu producentów europejskich i polskich, którzy oferują swoje produkty w zakresie elektromobilności.

Jednym z kluczowych graczy rozwijającego się rynku jest SOLA EV – polski producent stacji ładowania.

To w pełni polskie przedsiębiorstwo, którego siedziba zlokalizowana jest w urokliwym miasteczku. Mowa o Gorlicach, znajdujących się w woj. małopolskim. To właśnie tutaj pracuje zespół młodych, ambitnych i wyznających zasadę „think out of the box” osób, które każdego dnia oddane są swoim obowiązkom. Wśród nich znajdują się specjaliści, inżynierowie i technicy różnych dziedzin, tworząc jeden, dobrze funkcjonujący organizm.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że brak rozwoju, wizji, ambitnych planów i celów oraz popadnięcie w marazm w konfrontacji z silną konkurencją wykluczy nas z rynku, dlatego nasza praca i zaangażowanie są absolutnie na najwyższym poziomie. 

SOLA EV - producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych
zespół SOLA EV

Stacje EV produkowane w Polsce - przebieg procesu produkcyjnego

Zarówno projekt jak i myśl inżynieryjna stanowią własność intelektualną SOLA EV. Sam proces produkcji zaczyna się już na etapie projektowania. Bycie producentem stacji EV pozwala nam w pełni dostosować projekt do potrzeb i preferencji nabywcy. Zespół projektantów stworzył bazę standardowych modeli stacji EV, które łączą w sobie wygodę, prostotę, efektywność, estetykę i zgodność ze współczesnym wzornictwem. Bazę tę stanowią odpowiednio trzy grupy stacji ładowania:

  • Wall-E – seria naściennych stacji EV
  • Stand-E – seria wolnostojących stacji AC
  • Speed-E – seria stacji szybkiego ładowania DC

Zespół projektantów i inżynierów może każdorazowo opracować koncepcję stylistyczną, w tym kształt obudowy do życzeń nabywców. Tak przygotowana koncepcja obudowy wykonywana jest w Mielcu, by następnie trafić do siedziby w Gorlicach.

Na tym etapie do pracy przystępują inżynierowie, którzy wyposażają stację we właściwe komponenty elektroniczne. Podzespoły, w tym płyty i układy sterujące wykonywane są zgodnie z projektem SOLA EV przez polskich producentów komponentów elektronicznych i układów scalonych. Jednak do ich działania konieczne jest właściwe oprogramowanie.

Także i w tym aspekcie SOLA EV korzysta z własnych rozwiązań. Własny software tworzony jest przez załogę inżynierów, którzy doskonale znają oczekiwania, możliwości i potrzeby polskiego rynku pojazdów elektrycznych.

Po skończonym procesie montażu i odpowiednim zaprogramowaniu, stacja zostaje przechodzi do fazy testów, by mieć pewność, że oferowane urządzenie działa zgodnie ze specyfikacją. Cały proces produkcji odbywa się wg norm i wymagań, określonych w Zakładowej Kontroli Produkcji

Producent personalizowanych stacji ładowania do samochodów elektrycznych

Tak jak już wspomnieliśmy, sam kształt obudowy oraz wyposażenie stacji ładowania mogą zostać opracowane zgodnie z koncepcją i wytycznymi nabywcy. Bycie niezależnym producentem daje także możliwość pełnej personalizacji kolorystyki i brandingu obudowy.

Oznacza to, że Klient ma możliwość podkreślenia i wzmocnienia swojej identyfikacji wizualnej. Stacja ładowania może stać się zatem doskonałym nośnikiem treści reklamowych.

Własna kolorystyka i logotypy na obudowie, spersonalizowany interfejs obsługi czy także duży ekran reklamowy (przekątna ekranu nawet 49” w przypadku stacji SOLA Speed-E) pozwolą firmie „wyróżnić się z tłumu”, otworzyć na segment klientów elektromobilnych i podkreślą pro-ekologiczny kierunek rozwoju przedsiębiorstwa.

Produkowane w Polsce stacje EV z polskim wsparciem technicznym

Wpływ na wygląd, wyposażenie i działanie stacji ładowania EV to nie jedyne korzyści wynikające z faktu bycia producentem.

SOLA EV doskonale zna każdy detal oferowanych urządzeń, co jest niezwykle ważne pod kątem serwisowania, konserwacji lub ewentualnych napraw urządzenia. Zapewnienie dostępnego i profesjonalnego serwisu, a przez to opieki pozakupowej na najwyższym poziomie to idea, która przyświeca działalności SOLA EV.

W odróżnieniu od innych (głównie azjatyckich producentów) nasza relacja z klientem nie kończy się na etapie sprzedaży. Gorlicki producent stacji ładowania EV oferuje wartość dodaną, którą stanowi wsparcie techniczne na najwyższym poziomie. 

oprogramowanie do stacji SOLA EV
Programowanie stacji SOLA EV

Postaw na polskie stacje ładowania samochodów elektrycznych

Rosnąca świadomość etnocentryzmu konsumenckiego, wspieranie polskich marek i przedsiębiorstw, zwrócenie uwagi na etyczne aspekty prowadzenia biznesu oraz wiarygodność oferowanych rozwiązań zyskują w ostatnich miesiącach na znaczeniu. Istnieje duża szansa, że polski rynek rozwiązań w zakresie elektromobilności uchroni się przed zagraniczną konkurencją i w ten sposób uniknie wielu problemów i zawirowań, które trapią inne branże i segmenty rynkowe.

Świadomy wybór klientów i postawienie na polskie przedsiębiorstwa takie jak SOLA EV pozwoli przynieść korzyści zarówno dla rodzimej gospodarki, jak i lokalnych społeczności. Myśląc szerzej i bardziej ambitnie, może tym razem role się odwrócą i to polskie marki dokonają ekspansji na zagraniczne rynki?

Ze swej strony jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalizm, rozwój, wysokie ambicje i morale, dostosowanie do obecnych i przyszłych potrzeb rynkowych oraz wsparcie w okresie pozakupowym na jak najwyższym poziomie. Wierzymy, że nasze wartości obronią się same i pozwolą Państwu podjąć świadomą i racjonalną decyzję w zakresie wyboru producenta stacji ładowania zarówno w przypadku nabywców indywidualnych jak i projektów komercyjnych i instytucjonalnych.

DLA DOMU

DLA BIZNESU

VIDEO

POLECAMY

PŁAĆ ZBLIŻENIOWO

GDZIE KUPIĆ?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o cenę lub złóż zamówienie

Instagram-will-let-you-create-posts-from-desktop-1024x555
@evcharger_sola

PŁAĆ ZBLIŻENIOWO

NARZĘDZIA

KATALOG

POLECAMY

AKREDYTACJA UDT