CZYTASZ TERAZ

Czym jest hybrydowa pompa ciepła?

UDOSTĘPNIJ DALEJ

Czym jest hybrydowa pompa ciepła?

Czym jest hybrydowa pompa ciepła?

Hybrydowa pompa ciepła HybridMaster 200 to innowacyjna pompa ciepła połączona z wysoce wydajnym, kondensacyjnym kotłem gazowym w ramach jednego, spójnego urządzenia. Dzięki takiej integracji powstało samodzielne źródło, zapewniające ciepło zimą oraz chłód latem. Innowacyjne rozwiązanie pozwala połączyć aspekt ekologiczny z ekonomicznym, dając dostęp do możliwie taniego źródła ogrzewania. Dzięki opracowanym algorytmom oraz wbudowanym komponentom, urządzenie automatycznie oblicza koszt wytworzenia energii cieplnej przez moduł kondensacyjny lub pompę ciepła, dobierając najbardziej opłacalne lub najbardziej ekologiczne źródło ciepła, w zależności od preferencji.

 
 

 

 

Jak działa hybrydowa pompa ciepła?

Integracja dwóch urządzeń w jednym systemie pozwoliła dostarczyć doskonale dopasowane źródło ogrzewania, które na podstawie aktualnej ceny prądu i gazu oraz zadanej temperatury na zasilaniu jak i temperatury zewnętrznej samo wybiera i uruchamia najbardziej opłacalne źródło grzewcze, co przekłada się na znaczną redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem domu.

Pompa Hybrid Master 200 posiada wbudowany przepływomierz oraz licznik energii elektrycznej, które pozwalają zbierać dane o kosztach produkcji energii cieplnej w danej chwili. W zależności od preferencji, urządzenie dobiera najbardziej opłacalne (ekonomiczne) lub najbardziej ekologiczne źródło zasilania. W momencie, gdy spada temperatura na zewnątrz i maleje wskaźnik COP, zaś koszt wytworzenia energii cieplnej wyłącznie z energii elektrycznej przekracza koszt jej wytworzenia przez kocioł gazowy, automatyzacja zmniejsza nastawę pompy ciepła, aby osiągnąć wyższy COP, a brakująca pojemność zostanie wygenerowana przez moduł kondensacji gazu. Przy wyborze trybu ekologicznego, pompa Hybrid Master 200 uruchomi kocioł gazowy tylko wtedy, gdy wydajność pompy ciepła nie wystarczy do pokrycia zapotrzebowania na ciepło w 100%.

Hybrydowa pompa ciepła SOLA

UDOSTĘPNIJ DALEJ

GDZIE KUPIĆ?

Poznaj oficjalnych dystrybutorów i serwisantów pomp ciepła SOLA

POLECAMY

TECHNOLOGIA SOLAIQ

KATALOG

NARZĘDZIA

KALKULATOR

TECHNOLOGIA SOLAIQ

KATALOG

POLECAMY

NARZĘDZIA

KALKULATOR

Oblicz zapotrzebowanie na ciepło

GDZIE KUPIĆ?

Baza dystrybutorów i serwisantów

STREFA INSTALATORA

SCHEMATY

Pobierz gotowe schematy instalacji

SZKOLENIA

Kursy F-Gazy i montaż pomp ciepła

NASZ BESTSELLER